„Moc Klasyki”

– wyjątkowy cykl koncertów w budynku Focus

„Moc Klasyki” to seria spotkań muzycznych prezentujących najciekawsze „przeboje” muzyki klasycznej w wykonaniu znakomitej Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Michała Klauzy.

Cykl koncertów zainaugurowało wykonanie 2 grudnia 2017 roku popularnej kantaty „Carmina Burana” autorstwa Carla Orffa.

Ideą cyklu koncertów jest przybliżenie muzyki klasycznej zarówno początkującym melomanom, ale także koneserom poszukującym nowatorskich wykonań znanych dzieł muzycznych poza filharmonią.

Wielkim atutem koncertów jest ich lokalizacja w eleganckim budynku Focus – jego przestronne atrium ma bardzo dobrą akustykę i umożliwia realizację wielkoformatowych inscenizacji i ciekawych efektów specjalnych. Każde wydarzenie z cyklu „Moc Klasyki” będzie łączyć w niezwykły sposób piękno klasycznej muzyki i nowoczesnej architektury budynku Focus. Dużym plusem koncertów jest także luźna atmosfera i niewielkie audytorium, które zapewnia bliski kontakt z występującymi na scenie artystami.

W ramach cyklu zaprezentowane będą wielkie formy symfoniczne i wokalno-instrumentalne XIX i XX wieku, znane dzieła muzyki dawnej, a także koncerty tematyczne prezentujące dorobek najwybitniejszych kompozytorów dawnych i współczesnych.

Wybrany repertuar i widowiskowy charakter koncertów pozwolą cieszyć się i przeżywać piękno muzyki zarówno tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z muzyką klasyczną, jak i tym, którzy znają ja doskonale. Na koncertach cyklu Moc Klasyki można będzie odrzucić wszystkie obawy i uprzedzenia związane z muzyką klasyczną i po prostu rozkoszować się jej brzmieniem – poczuć jej moc i potęgę. Niesamowita energia, jaka płynie z tych dzieł sprawia, że na długo pozostają w pamięci słuchaczy.

Zapraszamy na kolejne koncerty by przekonać się o tym na własne uszy i poczuć Moc Klasyki!