„Moc Klasyki”

– wyjątkowy cykl koncertów w budynku Focus

„Moc Klasyki” to seria spotkań muzycznych prezentujących najciekawsze „przeboje” muzyki klasycznej w wykonaniu znakomitej Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy.

Cykl koncertów zainaugurowało wykonanie 2 grudnia 2017 roku popularnej kantaty „Carmina Burana” autorstwa Carla Orffa.

Ideą cyklu koncertów jest przybliżenie muzyki klasycznej zarówno początkującym melomanom, jak i koneserom poszukującym nowatorskich wykonań znanych dzieł muzycznych poza filharmonią.

Wielkim atutem koncertów jest ich lokalizacja w eleganckim budynku Focus – jego przestronne atrium ma bardzo dobrą akustykę i umożliwia realizację wielkoformatowych inscenizacji i ciekawych efektów specjalnych. Każde wydarzenie z cyklu „Moc Klasyki” będzie łączyć w niezwykły sposób piękno klasycznej muzyki i nowoczesnej architektury budynku Focus. Dużym plusem koncertów jest także luźna atmosfera i niewielkie audytorium, które zapewnia bliski kontakt z występującymi na scenie artystami.

W ramach cyklu zaprezentowane będą wielkie formy symfoniczne i wokalno-instrumentalne XIX i XX wieku, znane dzieła muzyki dawnej, a także koncerty tematyczne prezentujące dorobek najwybitniejszych kompozytorów dawnych i współczesnych.

Wybrany repertuar i widowiskowy charakter koncertów pozwolą cieszyć się i przeżywać piękno muzyki zarówno tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z muzyką klasyczną, jak i tym, którzy znają ją doskonale. Na koncertach cyklu Moc Klasyki można będzie odrzucić wszystkie obawy i uprzedzenia związane z muzyką klasyczną i po prostu rozkoszować się jej brzmieniem – poczuć jej moc i potęgę. Niesamowita energia, jaka płynie z tych dzieł sprawia, że na długo pozostają w pamięci słuchaczy.

Zapraszamy na kolejne koncerty by przekonać się o tym na własne uszy i poczuć Moc Klasyki!